R+R Morava

Žít s respektem (Respektovat a být respektován Morava, Tatjana a Pavel Kopřivovi)

Milí příznivci respektu,

zveme vás na BESEDU O SVOBODĚ, RESPEKTU A VZDĚLÁVÁNÍ 2. 11. 2022 od 17 hodin v K centru ve Zlíně (Tř. T. Bati 204, bývalá knihovna). Více informací najdete zde. Těší nás, že v našem regionu roste zájem o respektující výchovu a vztahy a přibývá progresivních škol i progresivně smýšlejících lidí. Těšíme se na vzájemné obohacení a společně strávený čas! 

Od třetího semináře, který proběhne v úterý 1. 11., se ještě můžete přihlásit do odpoledního kurzu Žít s respektem v OSTRAVĚ. Všechny termíny jsou 18. a 25. 10.; 1., 8., 15., 22. a 29. 11. 2022, vždy 14 – 19 hodin, ZŠ Mezi stromy, V Zálomu 1. Přihlášky a bližší informace: petra.dolezelova(a)skolamezistromy.cz. Letáček zde nebo info na stránkách pořádající školy zde.

Letošní podzimní kurzy ve Zlíně, Šumperku, Brně a Bratislavě jsou obsazené (viz PŘEHLED KURZŮ 2022)

Program kurzů na příští rok dokončujeme, omlouváme se za prodlevu, bude na webu v nejbližších dnech.


ROZHOVORY, ČLÁNKY

Zapojili jsme se do diskuse k trestání rozvířené výroky, že občasný pohlavek dítěti neuškodí. Na Aktuálně.cz vyšel 21. 2. náš rozhovor s redaktorem Radkem Dragounem o tom, že vychovávat děti lze i bez pohlavků. Najdete jej ZDE a v původní podobě (bez redakčních úprav a reklam) ZDE.

Dřívější rozhovor s týmž redaktorem ZDE a článek na Aktuálně.cz, v němž pan redaktor něco z našich odpovědí využil, ZDE.

15. 2. vyšel náš rozhovor s redaktorkou Lucií Fialovou v internetovém magazínu EDUzín – ZDE (v naší původní verzi ZDE).

Pouhý zákaz tělesných trestů není řešením, nemluvě o tom, že psychické tresty mohou mít na charakter a chování mnohem závažnější dopady než ty tělesné. Je dobře, že přibývá lidí, kteří jsou si vědomi potřeby hranic a současně je dokáží udržovat jinými způsoby než tresty.


NOVÝ NÁZEV NAŠICH KURZŮ

Pro naše kurzy jsme od loňska začali používat nový název Žít s respektem, který lépe vystihuje, jak kurzy v posledních letech pojímáme: žít s respektem k sobě, k druhým lidem a k Zemi. Více o tom zde. Anotaci kurzu s přehledem témat najdete zde (3 víkendové semináře) a zde (7 odpoledních seminářů). Pod novým názvem je kurz také akreditován u MŠMT. Nějakou dobu budeme používat nový i původní název. Pracujeme jako samostatný tým nezávislý na týmech R+R v Čechách a na Slovensku, jejichž kurzy dále probíhají pod původním názvem Respektovat a být respektován. Měníme také název našeho facebooku na Žít s respektem, Kopřivovi. Pomůže nám, když budete povědomost o novém názvu šířit.  


KNIHA RESPEKTOVAT A BÝT RESPEKTOVÁN

Nechali jsme dotisknout malé množství původní knihy Respektovat a být respektován pro prodej na našich seminářích. Můžeme zaslat také poštou – máte-li zájem, můžete si o ni napsat na koprivovi.spirala(a)tiscali.cz. Cena knihy je 345 Kč, při zaslání poštou účtujeme ještě zásilkové výdaje 80 Kč. Více v sekci Kniha R+R.

Těšíme se na další setkávání a kontakty!

Pavel a Tatjana Kopřivovi

Archivy