R+R Morava

Letní R+R 2.–9. 8. 2014 Bystřice pod Hostýnem

LETNÍ POBYTOVÝ KURZ RESPEKTOVAT A BÝT RESPEKTOVÁN

S PROGRAMEM PRO DĚTI

v Bystřici pod Hostýnem, penzion SOLA GRATIA, střední Morava

2. – 9. 8. 2014

Chcete se naučit dovednostem a postupům, které nám pomáhají

  • žít tak, abychom si vážili sami sebe a pomohli k tomu i dětem a dalším lidem, s nimiž denně přicházíme do styku?
  • žít, aniž bychom se vzájemně obviňovali; vyjádřit své rozrušení nebo zlost, aniž bychom někomu ublížili?
  • porozumět tomu, co prožívají druzí?
  • respektovat potřeby druhých a současně nezanedbávat své vlastní  potřeby?
  • vychovávat děti k tvořivosti, iniciativě a zodpovědnosti? 

Pokud ve vás tyto otázky probudily zájem, nabízíme vám účast v kurzu výchovných  a motivačních postupů a komunikačních dovedností RESPEKTOVAT A BÝT RESPEKTOVÁN v penzionu SOLA GRATIA v Bystřici pod Hostýnem v krásném prostředí Hostýnských vrchů. Letní pobytový kurz R+R proběhne od 2. do 9. 8. 2014. Více o místě najdete na www.sola.cz.

Kurz vedou manželé Tatjana a Pavel Kopřivovi, psychologové, rodiče pěti dětí, lektoři vzdělávacích kurzů pro dospělé, spoluautoři knihy Respektovat a být respektován, která se během osmi let od svého vydání stala jednou z nejžádanějších knih o výchově dětí a komunikaci v ČR. Více na www.respektovat.com.

Souběžně s kurzem R+R bude probíhat PROGRAM PRO DĚTI, který v duchu přístupu R+R povedou mladí lidé s bohatými zkušenostmi s vedením dětských táborů a programů pro děti. Program bude probíhat v terénu. Účastnit se mohou děti od 3,5 let, které jsou samostatné v sebeobsluze, vydrží několik hodin bez rodičů a dokáží se držet skupiny.

Můžete s sebou vzít i rodinné příslušníky, kteří se nebudou účastnit programu a udělají si dovolenou nebo se postarají o vaše malé děti, které se nebudou účastnit programu pro děti.

Základní témata kurzu R+R: Co znamená přístup „Respektovat a být respektován“. Základní principy dobré komunikace. Ukázky rizikových a nácvik respektujících způsobů komunikace. „Abeceda“ základních komunikačních dovedností a návyků pro každodenní život. Jak vyjadřovat vlastní emoce a jak reagovat na emoce druhých. Vysoká sebeúcta jako psychický „imunitní štít“. Vnitřní a vnější motivace. Rizika trestů a co namísto nich. Rizika odměn a pochval ve výchově – jak projevit uznání a ocenění. Rizika  soutěží a co namísto nich.

Časový plán: Příjezd v sobotu 2. 8. v odpoledních hodinách, zahájíme společnou večeří v 18 hodin a večerním seznamovacím programem. Kurz bude dále probíhat od neděle do soboty od 8.45 do 12.30 + jedenkrát odpoledne nebo večer. Na další dva večery počítáme s programem pro dospělé   i děti. Odpoledne možnost výletů a rekreace. Časový plán seminářů lze po dohodě s účastníky upravit. Ukončení pobytu obědem v sobotu 9. 8.

Cena za pobyt (7x nocleh, 7x plná penze): hlavní budova (vila) – dospělí 4.200 Kč, děti do 12 let 3.150 Kč; vedlejší budova (Chaloupka) – dospělí 3.850 Kč, děti do 12 let 2.660 Kč.

Děti do 3 let bez nároku na samostatné lůžko a stravu mají pobyt zdarma. K dispozici je společná kuchyňka s ledničkou. Drobné občerstvení je možné koupit u baru. Wellness centrum za poplatek. Více najdete na www.sola.cz.

Cena za kurz R+R (40 výukových hodin): 3000 Kč. Manželé nebo páry 2 x 2800 Kč.

Cena za program pro děti: 1.400 Kč. Sourozenci 1.200 Kč za jedno dítě.

Svůj zájem o účast v kurzu nám prosím sdělte na tana.koprivova(a)centrum.cz, zašleme vám závaznou přihlášku. 

(Na ochranu proti rozesílání spamů uvádíme v e-mailových kontaktech (a) namísto @.)  

Přihlásit se je třeba co nejdřív, počet účastníků je omezen 26, budeme brát ohled na pořadí přihlášek.

Těšíme se na setkání!                                     Tatjana a Pavel Kopřivovi, www.respektovat.com

Letní pobytové kurzy 2014

Archivy