R+R Morava

R+R Rusava 11.-18.7.2015

Tento kurz je již obsazen.

Letní pobytový kurz Respektovat a být respektován

s programem pro děti

na Rusavě v Hostýnských horách

11. – 18. července 2015

Chcete se naučit dovednostem a postupům, které nám pomáhají

  • žít tak, abychom si vážili sami sebe a pomohli k tomu i dětem a dalším lidem, s nimiž denně přicházíme do styku?
  • žít, aniž bychom se vzájemně obviňovali; vyjádřit své rozrušení nebo zlost, aniž bychom někomu ublížili?
  • porozumět tomu, co prožívají druzí?
  • respektovat potřeby druhých a současně nezanedbávat své vlastní  potřeby?
  • vychovávat děti k tvořivosti, iniciativě a zodpovědnosti?

Všem zájemcům o tato témata nabízíme účast v kurzu výchovných  a motivačních postů a komunikačních dovedností RESPEKTOVAT A BÝT RESPEKTOVÁN.

Kurz proběhne v horském hotelu Rusava na Rusavě v Hostýnských horách od 11. do 18. 7. 2015. Více o místě najdete na www.hotelrusava.cz.

Kurz vedou manželé Tatjana a Pavel Kopřivovi, psychologové, rodiče pěti dětí, lektoři vzdělávacích kurzů pro dospělé, spoluautoři knihy Respektovat a být respektován, která se během deseti let od svého vydání stala jednou z nejžádanějších knih o výchově dětí a komunikaci v ČR. Více na www.respektovat.com.

Souběžně s kurzem R+R bude probíhat PROGRAM PRO DĚTI, který v duchu přístupu R+R povedou manželé Eliška a Jozef Burianovi se synem Oskarem – lidé s bohatými zkušenostmi s vedením dětských táborů a programů pro děti. Program má formu celotýdenního gradujícího příběhu a bude probíhat v terénu. Účastnit se mohou děti od 3,5 let, které jsou samostatné v sebeobsluze, vydrží několik hodin bez rodičů a dokáží se držet skupiny.

Můžete s sebou vzít i rodinné příslušníky, kteří se nebudou účastnit programu a udělají si dovolenou nebo se postarají o vaše malé děti, které se nebudou účastnit programu pro děti.

Součástí hotelu je vnitřní bazén (v ceně pobytu 3 vstupy), je možno využít wellness centra. Koupaliště je vzdálené 10 minut, lesy pro vycházky i turistiku jsou všude okolo.

Na kurzu se budeme učit komunikovat bez posuzování, motivovat a pracovat s emocemi v ovzduší respektu a bezpečí. Hlavní témata: Mocenský a respektující model výchovy a vztahů mezi lidmi, jejich dopady na plnění úkolů, sebeúctu a vzájemné vztahy. Ukázky respektující a nerespektující komunikace. „Abeceda“ základních komunikačních dovedností a návyků pro každodenní život a jejich nácvik. Rizika poslušnosti a závislosti na autoritě. Jak vyjadřovat vlastní emoce a jak reagovat na emoce druhých. Vysoká sebeúcta jako psychický „imunitní štít“. Vnitřní a vnější motivace. Rizika trestů, odměn, pochval a soutěží – a co namísto toho všeho. Jak uspokojit potřebu uznání a úspěšnosti. Jak může probíhat přirozené vzdělávání a co je třeba měnit na škole.

Časový plán: Příjezd v sobotu 11. 7. v odpoledních hodinách, zahájíme společnou večeří v 18 hodin a večerním seznamovacím programem. Semináře budou probíhat od neděle do soboty od 8.45 do 12.30 + 1x odpoledne nebo večer. Na další dva večery počítáme s programem pro dospělé i děti. Odpoledne možnost výletů a rekreace. Program lze po dohodě s účastníky upravit. Ukončení pobytu obědem v sobotu 18. 7.

Cena za pobyt (7x nocleh, 7x plná penze): dospělí 4.200 Kč, děti do 12 let 3.150 Kč. Děti do 3 let bez nároku na samostatné lůžko a stravu mají pobyt zdarma. Snídaně formou bufetu, na oběd a večeři výběr ze 2 jídel (maso/bez masa). Voda ve džbánu k dispozici po celý den. Drobné občerstvení je možné koupit u baru.

Cena za kurz R+R (40 výukových hodin): 3000 Kč. Manželé nebo páry 2 x 2800 Kč.

Cena za program pro děti: 1.400 Kč. Sourozenci 1.200 Kč za jedno dítě.

Svůj zájem o účast v kurzu nám prosím sdělte na tana.koprivova@centrum.cz, zašleme vám závaznou přihlášku.

Přihlásit se je třeba co nejdřív, počet účastníků je omezen 26, budeme brát ohled na pořadí přihlášek.

Těšíme se na setkání!

Tatjana a Pavel Kopřivovi, www.respektovat.com

Ke stažení:

R+R Rusava 11.-18.7.2015

R+R Rusava 11.-18.7.2015

Archivy