R+R Morava

Žít s respektem (Respektovat a být respektován Morava, Tatjana a Pavel Kopřivovi)

Milí příznivci respektu,

zveme vás na besedu o respektu ve výchově, komunikaci a vztazích v jurtě vzdělávacího a volnočasového centra Mozaika v Lutopecnách u Kroměříže v pondělí 28. 11.  od 16 do 19 hodin. Událost na facebooku najdete zde.

V listopadu a v prosinci jinak už jen dokončujeme kurzy ve Zlíně, Šumperku, Ostravě, Bratislavě a v Brně (viz PŘEHLED KURZŮ 2022)

V PŘEHLEDU KURZŮ 2023 (rozkliknout) najdete program našich kurzů Žít s respektem na rok 2023. Více o obsahu a organizaci kurzů najdete zde.

V prvním pololetí 2023 jsou volná místa v těchto základních kurzech a pokračovacích seminářích:

OLOMOUC od 7. 2. 2023, sedm odpoledních seminářů. Přihlášky: www.olivy-os.cz; bližší informace: leona.kolackova(a)olivy-os.cz, tel. 608 383 920. Letáček ke kurzu najdete zde.

ZNOJMO od 11. – 12. 2. 2023, tři víkendové semináře. Přihlášky: www.kurzyznojmo.cz; bližší informace: kurzyznojmo(a)seznam.cz, tel. 724 564 864 (Veronika Kočí), 603 196 545 (Hana Hučková).  Letáček ke kurzu najdete zde.

ZÁBŘEH od 18. – 19. 3. 2023, tři víkendové semináře. Bližší informace a přihlášky: Martina.Pribylova(a)tdk.com, tel. 777 858 722 (Martina Přibylová), vendula.pokorna30(a)gmail.com; tel. 608 330 190 (Vendula Pokorná). Letáček ke kurzu najdete zde.

HODONÍN 24. 3. 2023: pokračovací (tréninkový) seminář Žít s respektem pro absolventy základních kurzů Žít s respektem nebo Respektovat a být respektován, případně pro ty, kdo kurz neabsolvovali, ale jsou s přístupem dobře obeznámeni a snaží se jej používat. Přihlášky a bližší informace:  dolezalova(a)cprhodonin.cz, 724 786 985 (Veronika Doležalová), markovicova(a)cprhodonin.cz.

OPAVA od 12. 4. 2023, sedm odpoledních seminářů. Přihlášky: info(a)erazim.cz; bližší informace: denisa(a)erazim.cz (Denisa Písaříková), tel. 735 908 205. Letáček ke kurzu najdete zde.  

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM 18. a 25. 4. 2023. Dva semináře – úvod do přístupu Žít s respektem + beseda a trénink komunikace. Více info a přihlášky: radana.bittner(a)seznam.cz (Radana Bittnerová).

BRNO od 22. – 23. 4. 2023, tři víkendové semináře. Bližší informace a přihlášky: koprivovi.spirala(a)tiscali.cz, tel. 777 332 457 (Pavel a Tatjana Kopřivovi). Pomůže nám, když při přihlášení mailem rovnou uvedete i svůj telefon. Letáček ke kurzu najdete zde. Kurz je obsazen, přijímáme náhradníky. Náhradníci mají šanci se do kurzu dostat, skoro vždy nastává před zahájením kurzu v přihláškách pohyb.

TEPLICE NAD BEČVOU (u Hranic na Moravě) 26. – 28. 5. 2023: pokračovací seminář Žít s respektem PRO PÁRY – absolventy základních kurzů Žít s respektem nebo Respektovat a být respektován, na podporu vzájemného porozumění a respektu v partnerském vztahu. Pár se může semináře zúčastnit i za předpokladu, že absolventem základního kurzu je jen  jeden z dvojice a druhý je s přístupem Respektovat a být respektován nebo Žít s respektem obeznámen, sdílí jej a snaží se jej používat. Přihlášky a bližší informace:  tana.koprivova(a)centrum.cz, tel. 777 332 457. Letáček k semináři najdete zde.

Další kurzy a semináře až do konce roku najdete v Přehledu kurzů 2023.


ROZHOVORY, ČLÁNKY

Zapojili jsme se do diskuse k trestání rozvířené výroky, že občasný pohlavek dítěti neuškodí. Na Aktuálně.cz vyšel 21. 2. náš rozhovor s redaktorem Radkem Dragounem o tom, že vychovávat děti lze i bez pohlavků. Najdete jej ZDE a v původní podobě (bez redakčních úprav a reklam) ZDE.

Dřívější rozhovor s týmž redaktorem ZDE a článek na Aktuálně.cz, v němž pan redaktor něco z našich odpovědí využil, ZDE.

15. 2. vyšel náš rozhovor s redaktorkou Lucií Fialovou v internetovém magazínu EDUzín – ZDE (v naší původní verzi ZDE).

Pouhý zákaz tělesných trestů není řešením, nemluvě o tom, že psychické tresty mohou mít na charakter a chování mnohem závažnější dopady než ty tělesné. Je dobře, že přibývá lidí, kteří jsou si vědomi potřeby hranic a současně je dokáží udržovat jinými způsoby než tresty.


NOVÝ NÁZEV NAŠICH KURZŮ

Pro naše kurzy jsme od loňska začali používat nový název Žít s respektem, který lépe vystihuje, jak kurzy v posledních letech pojímáme: žít s respektem k sobě, k druhým lidem a k Zemi. Více o tom zde. Anotaci kurzu s přehledem témat najdete zde (3 víkendové semináře) a zde (7 odpoledních seminářů). Pod novým názvem je kurz také akreditován u MŠMT. Nějakou dobu budeme používat nový i původní název. Pracujeme jako samostatný tým nezávislý na týmech R+R v Čechách a na Slovensku, jejichž kurzy dále probíhají pod původním názvem Respektovat a být respektován. Změníme také název našeho facebooku na Žít s respektem, Kopřivovi. Pomůže nám, když budete povědomost o novém názvu šířit.  


KNIHA RESPEKTOVAT A BÝT RESPEKTOVÁN

Nechali jsme dotisknout malé množství původní knihy Respektovat a být respektován pro prodej na našich seminářích. Můžeme zaslat také poštou – máte-li zájem, můžete si o ni napsat na koprivovi.spirala(a)tiscali.cz. Cena knihy je 345 Kč, při zaslání poštou účtujeme ještě zásilkové výdaje 80 Kč. Více v sekci Kniha R+R.

Těšíme se na další setkávání a kontakty!

Pavel a Tatjana Kopřivovi

Archivy