R+R Morava

O nás

Efektivní komunikační dovednosti a motivační strategie se dnes učí a používají v různých rámcích, s různými postoji a záměry. Právě rámec nakonec rozhodne o jejich výsledném dopadu. Naším postojovým rámcem je respekt, přesvědčení, že nikdo nemá právo utlačovat svobodnou vůli druhých a vnucovat jim svou. Naším záměrem pak je směřování k dohodám a spolupráci (namísto soupeření), které přinášejí uspokojení a užitek všem zúčastněným.

Manželé Tatjana a Pavel Kopřivovi jsou psychologové, spoluautoři přístupu a knihy Respektovat a být respektován. Tento koncept výchovy, komunikace, motivace a vztahů šíří společně s dalšími kolegyněmi prostřednictvím kurzů už více než 15 let mezi rodiče, učitele a veřejnost. Žijí spolu 31 let, vychovali pět dětí a bydlí na Valašsku, v Bystřici pod Hostýnem.

PhDr. Pavel Kopřiva

Pavel Kopřiva - Respektovat a být respektován

Psycholog s praxí v oboru klinické psychologie, psychoterapie a poradenství. Spolupracoval autorsky a lektorsky na projektech Zdravá škola a Zdravá mateřská škola. Je autorem publikace Výchova ke zdraví na základní škole, knihy Naše mateřská škola na cestě ke zdraví a spoluautorem knih Program podpory zdraví ve škole a Respektovat a být respektován. Od roku 1995 působí jako lektor výcvikových kurzů pro učitele a rodiče.

Mgr. Tatjana Kopřivová

Tatjana Kopřivová - Respektovat a být respektován

Psycholožka s praxí v oboru klinické psychologie, psychoterapie a poradenství. Věnuje se problematice výchovy, komunikace a emocí. Je spoluautorkou přístupu a knihy Respektovat a být respektován. Od roku 1999 působí jako lektorka výcvikových kurzů pro učitele a rodiče.

 

Archivy