R+R Morava

ŽÍT S RESPEKTEM (Respektovat a být respektován Morava)

Milí příznivci respektu,

našimi kurzy o vztazích, výchově a motivaci prolínají témata morálních hodnot, demokracie a občanské společnosti. Chtěli bychom tato témata připomenout několik dní před letošními volbami, které považujeme za mimořádně důležité.

Chceme vás povzbudit, abyste k volbám šli a volili ty, kteří nás svými skutky a programy přibližují k naplnění vize společnosti, v níž vládne ohleduplnost, porozumění a dobrá vůle a kde se dodržují pravidla. Každý takový hlas má smysl bez ohledu na to, kdo nakonec ve volbách získá většinu.

Žádná strana není ideální, tak jako my sami nejsme ideální. Největší průnik našich hodnot nacházíme s hnutím STAN. Řada jeho členů a kandidátů se už osvědčila v Parlamentu, v Senátu, na krajských a regionálních úrovních, kde se snaží uskutečňovat politiku jako službu lidem. Vít Rakušan je jediný poslanec Parlamentu, který nám odpovídá na naše občasné podněty politikům. Když nejde STAN do voleb samostatně, budeme kroužkovat jeho kandidáty na společné kandidátce s Piráty. Držme si palce!

Pavel a Tatjana Kopřivovi 

Aktualizovaný přehled našich kurzů do konce roku 2021 najdete v Přehledu kurzů 2021.   

Poslední volná místa jsou v odpoledním kurzu v PROSTĚJOVĚ od 6. 10. Více informací najdete zde. Volná místa jsou ještě v kurzu v OLOMOUCI od 16. 11. Jako náhradník je možné hlásit se do kurzů v Brně.  Další info a kontakty na organizátory najdete v přehledu kurzů.

Na příští rok domlouváme kurzy v HODONÍNĚ, BRNĚ, FRÝDKU-MÍSTKU, OLOMOUCI, LIPTOVSKÉM MIKULÁŠI, ZLÍNĚ, OSTRAVĚ, ŠUMPERKU a v BRATISLAVĚ. Přehled s termíny dáme na web během října.

Pracujeme jako samostatný tým nezávislý na týmech R+R v Čechách a na Slovensku a pro naše kurzy začínáme používat nový název ŽÍT S RESPEKTEM, který lépe vystihuje, jak kurzy v posledních letech pojímáme – žít s respektem k sobě, k druhým lidem a k Zemi. Anotaci kurzu s přehledem témat najdete zde (3 víkendové semináře) a zde (7 odpoledních seminářů). Pod novým názvem je kurz také akreditován u MŠMT. Nějakou dobu budeme používat nový i původní název. Kurzy pořádané lektory z Čech a Slovenska dále probíhají pod původním názvem Respektovat a být respektován.

Máme ještě malé množství původní knihy Respektovat a být respektován, hlavně pro prodej na našich seminářích. Můžeme zaslat také poštou – máte-li zájem, můžete si o ni napsat na koprivovi.spirala(a)tiscali.cz. Více v sekci Kniha R+R.

Přejeme vám krásný začátek podzimu a těšíme se na další setkávání!

Pavel a Tatjana Kopřivovi

Archivy