R+R Morava

Žít s respektem (Respektovat a být respektován Morava, Tatjana a Pavel Kopřivovi)

Milí příznivci respektu a našich kurzů a seminářů, 

volná místa v základních kurzech „Žít s respektem“ v druhém pololetí 2023 jsou v těchto místech: Dolný Kubín, Jihlava, Holešov. Podzimní kurzy v Brně a v Bratislavě jsou obsazeny, je možné hlásit se do nich jako náhradníci. Vše najdete také ZDE – PŘEHLED KURZŮ 2023. Více o obsahu a organizaci kurzů ZDE. Program kurzů na rok 2024 dáme na web do konce června.

Absolventům základních kurzů Žít s respektem nebo Respektovat a být respektován nabízíme účast v POKRAČOVACÍCH SEMINÁŘÍCH:

11. – 13. 8. BYSTŘICE POD HOSTÝNEM: Víkendový pokračovací seminář pro absolventy základních kurzů. Pátek 19 – 21, sobota 9 – 16, neděle 9 – 13 hodin. Před seminářem a po něm možnost individuálních konzultací. Přihlášky a bližší informace: koprivovi.spirala(a)tiscali.cz, tel. 777 332 457 (Pavel Kopřiva). Letáček k semináři najdete zde, anotaci s nabídkou témat zde.

30. 8. BRNO: seminář o tom, JAK VYTVÁŘET PRAVIDLA SPOLEČNĚ S DĚTMI A JAK VE ŠKOLE VYUŽÍVAT KOMUNITNÍ KRUH. Pro učitele mateřských, základních a středních škol a vedoucí dětských skupin – absolventy základních kurzů Žít s respektem nebo Respektovat a být respektován. Seminář proběhne v budově veřejného ochránce lidských práv na Údolní 39 od 10 do 17 hodin. Kontakt pro přihlášení: koprivovi.spirala(a)tiscali.cz, tel. 777 332 457 (Pavel Kopřiva). Letáček k semináři najdete zde. Seminář je obsazen, přijímáme náhradníky a pokud bude zájemců větší počet, uspořádáme stejný seminář ještě 29. 8.

21. – 22. 10. BRNO: Víkendový pokračovací seminář pro absolventy základních kurzů. Sobota 10 – 17, neděle 9 – 14 hodin, budova veřejného ochránce lidských práv, Údolní 39. Kontakt pro přihlášení: koprivovi.spirala(a)tiscali.cz, tel. 777 332 457 (Pavel Kopřiva). Letáček k semináři najdete zde, anotaci s nabídkou témat zde


ROZHOVORY, ČLÁNKY

Na začátku loňského prosince jsme sepsali pár myšlenek o tom, jak naplnit mikulášskou tradici bez strašení dětí a jak pojmout vánoční obdarovávání, aniž bychom dělali s Ježíška distributora dárků. Najdete je ZDE.

Vloni jsme se také zapojili do diskuse k trestání rozvířené výroky, že občasný pohlavek dítěti neuškodí. Pouhý zákaz tělesných trestů není řešením, nemluvě o tom, že psychické tresty mohou mít na charakter a chování mnohem závažnější dopady než ty tělesné. Je dobře, že přibývá lidí, kteří jsou si vědomi potřeby hranic a současně je dokáží udržovat jinými způsoby než tresty.

Na Aktuálně.cz vyšel náš rozhovor s redaktorem Radkem Dragounem o tom, že vychovávat děti lze i bez pohlavků. Najdete jej ZDE a v původní podobě (bez redakčních úprav a reklam) ZDE.

Dřívější rozhovor s týmž redaktorem ZDE a článek na Aktuálně.cz, v němž pan redaktor něco z našich odpovědí využil, ZDE.

Rozhovor na téma trestání s redaktorkou Lucií Fialovou v internetovém magazínu EDUzín – ZDE (v naší původní verzi ZDE).

Rozhovor pro slovenský rodičovský portál Ahojmama o tom, že být pevný neznamená být autoritativní, najdete slovensky ZDE a česky ZDE.

Pro studenty MU v Brně jsme natočili podcast o respektujícím přístupu a nenásilné komunikaci – ke shlédnutí je ZDE (46 minut).


NOVÝ NÁZEV NAŠICH KURZŮ

Pro naše kurzy jsme od roku 2021 začali používat nový název Žít s respektem, který lépe vystihuje, jak kurzy v posledních letech pojímáme: žít s respektem k sobě, k druhým lidem a k Zemi. Více o tom zde. Anotaci kurzu s přehledem témat najdete zde (3 víkendové semináře) a zde (7 odpoledních seminářů). Pod novým názvem je kurz také akreditován u MŠMT. Nějakou dobu budeme používat nový i původní název. Pracujeme jako samostatný tým nezávislý na týmech R+R v Čechách a na Slovensku, jejichž kurzy dále probíhají pod původním názvem Respektovat a být respektován. Změníme také název našeho facebooku na Žít s respektem, Kopřivovi. Pomůže nám, když budete povědomost o novém názvu šířit.  


KNIHA RESPEKTOVAT A BÝT RESPEKTOVÁN

Nechali jsme dotisknout malé množství původní knihy Respektovat a být respektován pro prodej na našich seminářích. Můžeme zaslat také poštou – máte-li zájem, můžete si o ni napsat na koprivovi.spirala(a)tiscali.cz. Cena knihy je 345 Kč, při zaslání poštou účtujeme ještě zásilkové výdaje 80 Kč. Více v sekci Kniha R+R.

Těšíme se na další setkávání a kontakty!

Pavel a Tatjana Kopřivovi

Archivy