R+R Morava

Žít s respektem (Respektovat a být respektován Morava, Tatjana a Pavel Kopřivovi)

Milí příznivci respektu,

v PŘEHLEDU KURZŮ 2022 (rozkliknout tento odkaz) najdete informace o našich kurzech do konce roku 2022. S programem kurzů na příští rok finišujeme a dáme jej na web v nejbližších dnech.

Ve VÍKENDOVÉM POKRAČOVACÍM SEMINÁŘI pro absolventy základních kurzů Žít s respektem nebo Respektovat a být respektován V SUMPERKU 8. – 9. 10. se uvolnila dvě místa. Přihlásit se a zjistit další info můžete u organizátorky Jindřišky Báťkové: Nepal.06(a)seznam.cz, tel.  774 799 717. Anotaci semináře s nabídkou témat najdete zde.

VOLNÁ MÍSTA V PODZIMNÍCH ZÁKLADNÍCH KURZECH Žít s respektem:

ZLÍN: Dobrá Montessori MŠ, Prštné 86, Zlín, sedm odpoledních seminářů 10., 17., 24. a 31. 10; 7., 14. a 21. 11. 2022, vždy 14 – 19 hodin, přihlášky a bližší info: kancelar(a)dobra-montessori.cz, tel. 731 925 567 (Hana Fusková). Letáček zde.

OSTRAVA: ZŠ Mezi stromy, V Zálomu 1, sedm odpoledních seminářů 18. a 25. 10.; 1., 8., 15., 22. a 29. 11. 2022, vždy 14 – 19 hodin, přihlášky a bližší informace: petra.dolezelova(a)skolamezistromy.cz. Letáček zde, další info najdete na stránkách pořádající školy zde.

ŠUMPERK: tři víkendové semináře, dvě volná místa, přihlášky a další info: Nepal.06(a)seznam.cz, tel.  774 799 717 (Jindřiška Báťková). Letáček zde.


ROZHOVORY, ČLÁNKY

Zapojili jsme se do diskuse k trestání rozvířené výroky, že občasný pohlavek dítěti neuškodí. Na Aktuálně.cz vyšel 21. 2. náš rozhovor s redaktorem Radkem Dragounem o tom, že vychovávat děti lze i bez pohlavků. Najdete jej ZDE a v původní podobě (bez redakčních úprav a reklam) ZDE.

Dřívější rozhovor s týmž redaktorem ZDE a článek na Aktuálně.cz, v němž pan redaktor něco z našich odpovědí využil, ZDE.

15. 2. vyšel náš rozhovor s redaktorkou Lucií Fialovou v internetovém magazínu EDUzín – ZDE (v naší původní verzi ZDE).

Pouhý zákaz tělesných trestů není řešením, nemluvě o tom, že psychické tresty mohou mít na charakter a chování mnohem závažnější dopady než ty tělesné. Je dobře, že přibývá lidí, kteří jsou si vědomi potřeby hranic a současně je dokáží udržovat jinými způsoby než tresty.


NOVÝ NÁZEV NAŠICH KURZŮ

Pro naše kurzy jsme od loňska začali používat nový název Žít s respektem, který lépe vystihuje, jak kurzy v posledních letech pojímáme: žít s respektem k sobě, k druhým lidem a k Zemi. Více o tom zde. Anotaci kurzu s přehledem témat najdete zde (3 víkendové semináře) a zde (7 odpoledních seminářů). Pod novým názvem je kurz také akreditován u MŠMT. Nějakou dobu budeme používat nový i původní název. Pracujeme jako samostatný tým nezávislý na týmech R+R v Čechách a na Slovensku, jejichž kurzy dále probíhají pod původním názvem Respektovat a být respektován. Měníme také název našeho facebooku na Žít s respektem, Kopřivovi. Pomůže nám, když budete povědomost o novém názvu šířit.  


KNIHA RESPEKTOVAT A BÝT RESPEKTOVÁN

Nechali jsme dotisknout malé množství původní knihy Respektovat a být respektován pro prodej na našich seminářích. Můžeme zaslat také poštou – máte-li zájem, můžete si o ni napsat na koprivovi.spirala(a)tiscali.cz. Cena knihy je 345 Kč, při zaslání poštou účtujeme ještě zásilkové výdaje 80 Kč. Více v sekci Kniha R+R.

Těšíme se na další setkávání a kontakty!

Pavel a Tatjana Kopřivovi

Archivy