R+R Morava

ŽÍT S RESPEKTEM (Respektovat a být respektován Morava, Tatjana a Pavel Kopřivovi)

Milí příznivci respektu,

jsme zděšeni mírou násilí, k němuž dochází v těchto dnech po napadení Ukrajiny ruskou armádou. Ve velkém se tam odehrává to, co jsme ještě nedávno v malém řešili v diskuzích kolem trestání rozvířených výroky, že jeden občasný pohlavek dítěti neuškodí. Zároveň jsme dojati mírou solidarity a empatie vyjádřené činy i morální podporou od lidí napříč světem i v naší zemi. Rádi se připojujeme svými myšlenkami a finanční podporou přes Člověka v tísni. 

Na Aktuálně.cz vyšel 21. 2. náš rozhovor s redaktorem Radkem Dragounem o tom, že vychovávat děti lze i bez pohlavků. Najdete jej ZDE a v původní podobě (bez redakčních úprav a reklam) ZDE.

Dřívější rozhovor s týmž redaktorem ZDE a článek na Aktuálně.cz, v němž pan redaktor něco z našich odpovědí využil, ZDE.

15. 2. vyšel náš rozhovor s redaktorkou Lucií Fialovou v internetovém magazínu EDUzín – ZDE (v naší původní verzi ZDE).

Pouhý zákaz tělesných trestů není řešením, nemluvě o tom, že psychické tresty mohou mít na charakter a chování mnohem závažnější dopady než ty tělesné. Je dobře, že přibývá lidí, kteří jsou si vědomi potřeby hranic a současně je dokáží udržovat jinými způsoby než tresty.

Přehled našich kurzů ŽÍT S RESPEKTEM domluvených pro letošní rok najdete v PŘEHLEDU KURZŮ 2022 (rozkliknout tento odkaz)

Nejbližší kurzy, v nichž jsou volná místa:

ROUSÍNOV od 28. 3., sedm odpoledních seminářů. Tento kurz povedou psycholožky Kamila Kovaříková a Soňa Holá, které u nás ukončují zácvik na lektorky kurzů Žít s respektem. My (Kopřivovi) budeme po celou dobu přítomni. Bližší informace a přihlášky: kamila_kovarikova(a)centrum.cz, tel. 776 642 420. Letáček ke kurzu najdete zde.

ZLÍN od 5. 4., sedm odpoledních seminářů. Bližší informace a přihlášky: info(a)skolajinotaj.cz, tel. 603 972 779 – Hana Lavičková. Letáček ke kurzu najdete zde.

FRÝDEK-MÍSTEK od 6. 4., sedm odpoledních seminářů. Bližší informace a přihlášky: darina.klimparova(a)scioskola.cz. Letáček ke kurzu zde.

Chceme reagovat na přání po POKRAČOVACÍCH SEMINÁŘÍCH pro absolventy základních kurzů. V roce 2022 roběhnou v následujících místech:

4. – 5. 6. Dolný Kubín: trénink komunikace, výměna zkušeností, prostor pro otázky a odpovědi. Anotaci semináře najdete zde, další podrobnosti doplníme nebo vám je poskytnou organizátoři. Kontakt pro přihlášení – Martina Jokelová: centrummontessoridk(a)gmail.com nebo martina.jokelova(a)gmail.com; tel. +421  907 148 333.

19. – 21. 8. Bystřice pod Hostýnem: trénink komunikace, výměna zkušeností, prostor pro otázky, možnost individuálních konzultací. Anotaci semináře najdete zde, podrobnosti doplníme. Kontakt pro přihlášení – Kopřivovi: koprivovi.spirala(a)tiscali.cz, tel. 777 332 457.

29. 8. Brno: seminář pro učitele o tom, jak vytvářet pravidla společně s dětmi a jak ve škole využít metodu komunitního kruhu. Podrobnosti doplníme. Kontakt pro přihlášení – Kopřivovi: koprivovi.spirala(a)tiscali.cz, tel. 777 332 457.

17. – 18. 9. Brno: trénink komunikace, výměna zkušeností, prostor pro otázky. Anotaci semináře najdete zde, podrobnosti doplníme. Kontakt pro přihlášení – Kopřivovi: koprivovi.spirala(a)tiscali.cz, tel. 777 332 457

23. – 25. 9. Teplice nad Bečvou: víkendový seminář pro páry na podporu respektu a porozumění v partnerském vztahu. Letáček k semináři najdete zde. Kontakt pro přihlášení – Kopřivovi: tana.koprivova(a)centrum.cz , tel. 777 332 457

8. – 9. 10. Šumperk: trénink komunikace, výměna zkušeností, prostor pro otázky. Anotaci semináře najdete zde, další podrobnosti poskytne organizátorka. Kontakt pro přihlášení – Jindřiška Báťková: Nepal.06(a)seznam.cz, tel. 774 799 717.

Pracujeme jako samostatný tým nezávislý na týmech R+R v Čechách a na Slovensku a pro naše kurzy jsme od loňska začali používat nový název ŽÍT S RESPEKTEM, který lépe vystihuje, jak kurzy v posledních letech pojímáme: žít s respektem k sobě, k druhým lidem a k Zemi. Anotaci kurzu s přehledem témat najdete zde (3 víkendové semináře) a zde (7 odpoledních seminářů). Pod novým názvem je kurz také akreditován u MŠMT. Nějakou dobu budeme používat nový i původní název. Kurzy pořádané lektory z Čech a Slovenska dále probíhají pod původním názvem Respektovat a být respektován.

Nechali jsme dotisknout malé množství původní knihy Respektovat a být respektován pro prodej na našich seminářích. Můžeme zaslat také poštou – máte-li zájem, můžete si o ni napsat na koprivovi.spirala(a)tiscali.cz. Cena knihy je 345 Kč, při zaslání poštou účtujeme ještě zásilkové výdaje 80 Kč. Více v sekci Kniha R+R.

Těšíme se na další setkávání a kontakty!

Pavel a Tatjana Kopřivovi

Archivy